Mieszkanie w stylu industrialnym - 1# Oświetlenie LOFT
18 lut

Mieszkanie w stylu industrialnym - 1# Oświetlenie LOFT

Dodane przez: HEBITO

Interesujesz się stylem inspirowanym epoką industrialną? Marzysz o własnym lofcie, ale nie wiesz jak właściwie nadać mieszkaniu industrialny klimat? W tym artykule zaprezentujemy krótką historię popularnego dzisiaj stylu industrialnego, omówimy kilka charakterystycznych cech wnętrz w tej stylistyce, a także pokażemy, że wcale nie trzeba kapitalnego remontu, aby urządzić mieszkanie a’la loft. Skupimy się tutaj na doborze oświetlenia i jego znaczeniu w urządzanym wnętrzu.

Historia mieszkań industrialnych i loft

Styl industrialny ma swój początek w pierwszych latach XX wieku. Wówczas to stare, opuszczone tereny fabryk i biur przemysłowych zaczęto adaptować na biura, które jednocześnie służyły za galerię i mieszkanie. Można przyjąć, że prekursorem był Andy Warhol. Mieszkania w stylu industrialnym szybko zyskały popularność i zawędrowały do Europy. Główne cechy pierwotnych mieszkań w stylu loft to duże, otwarte przestrzenie, często o wysokim suficie, duże okna, ściany z cegieł, betonowe podłogi, okablowanie ciągnące się wzdłuż ścian. Obecnie styl industrialny nieco się „wygładził” i z dużym powodzeniem pozwala na przeplatanie się różnych elementów i stylów.


Jak urządzić mieszkanie w stylu loft - plan działania

Jeśli marzy Ci się mieszkanie, w którym będzie czuć powiew stylu epoki industrialnej, przedstawiamy kilka istotnych cech, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt. Jeśli urządzamy mieszkanie od zera i idziemy konkretnie w kierunku stylu industrialnego, wówczas możemy od początku kreować klimat poprzez wykonanie betonowej podłogi lub żywicy epoksydowej, montaż określonych okien, wkomponowanie cegieł bądź pociągnięcie okablowania po ścianie. W przypadku, jeśli nie planujemy kapitalnego remontu, a chcemy nieco odświeżyć wystrój mieszkania, w głównej mierze musimy polegać na dodatkach i akcesoriach. I tutaj przychodzimy do Państwa z pomocą.

Nie od razu Rzym zbudowano, czyli krok po kroku do ukochanego loftu

Istotnym elementem aranżacji każdego wnętrza jest oświetlenie. Odpowiedni dobór oprawy oświetleniowej kształtuje stylistykę pomieszczenia, natężenie naświetlenia decyduje o jego funkcjonalności, a barwa światła ma wpływ na uzyskany klimat i nastrój. Sztywny podział na lampy wiszące, podłogowe, stołowe i kinkiety już nieco stracił na znaczeniu. Przeróżne wariacje punktów świetlnych, lamp wpuszczanych w sufit lub tynk, lamp ledowych i wielu wielu innych dostarczają nam nieskończoną ilość kombinacji, które wyrażą nasze potrzeby i gust, a także nakreślą pożądaną stylistykę wnętrza. Przedstawiamy Państwu kilka lamp z naszego asortymentu, które idealnie wpisują się w styl industrialny.Lampy wiszące

1. Lampa industrialna wisząca LONDON czarna loft

2. Lampa industrialna wisząca Haga
3. Lampa wisząca industrialna RevoltLampy podłogowe

1. Lampa podłogowa loftowa Jackie
2. Lampa podłogowa industrialna Preston


3. Lampa podłogowa industrialna GarryLampy stołowe i biurkowe

1. Lampa stołowa loftowa New Yorker2. Lampa stołowa industrialna MOON - Beton


Powiązane artykuły
HEBITO © 2020