VICTORINOX Scyzoryk Handyman - Czerwony 1.3773

Producent: Victorinox
Kod produktu: 1.3773
Dostępność: Dostępny
Czas dostawy: Wysyłka w 1 - 21 dni
293,00 zł
Netto: 238,21 zł
-+
 

Zadaj pytanie o produkt

Średniej wielkości, bogato wyposażony scyzoryk renomowanej , szwajcarskiej firmy Victorinox. Zawiera w sobie aż 24 narzędzia dobrane w uniwersalny zestaw niezbędny każdemu majsterkowiczowi czy turyście. Z pewnością okaże się bardzo pomocny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Narzędzia:
1. duże ostrze
2. małe ostrze
3. korkociąg
4. otwieracz do puszek z
5- małym śrubokrętem
6. otwieracz do kapsli ze
7. - śrubokrętem
8. - ostrzem do zdejmowania izolacji
9. szpikulec - szydło
10. kółko
12. pęseta
13. nożyczki
14. hak wielofunkcyjny (do noszenia paczek) 
15. piłka 
16. przecinak
17. pilniczek do paznokci z 
18. - pilniczkiem metalowym 
19. - przyrządem do czyszczenia paznokci
20. piłką do metalu
21. śrubokręt 
22. kombinerki z
23. - przecinakiem drutu
24. - zaciskaczem ciężarków

Waga: 155 g
Długość: 91 mm
Oprawa: celidor
Producent: Victorinox, Szwajcaria

NOŻE VICTORINOXVICTORINOX jest światowym liderem w produkcji scyzoryków wielofunkcyjnych i kieszonkowych zestawów narzędzi. 

Podstawą sukcesów firmy VICTORINOX jest jej nieprzerwana, ponad stuletnia tradycja. Założona w roku 1884 przez Karola i Weronikę Elsenerów już w roku 1891 dokonała pierwszej dostawy noży żołnierskich dla Armii Szwajcarskiej. W dniu 12 czerwca 1897 roku nowy produkt firmy "Szwajcarski Nóż Oficerski" został opatentowany i od tej pory jest chroniony prawem. Od tego czasu wyposażony został w wiele dodatkowych narzędzi i jest dziś na całym świecie symbolem jakości, funkcjonalności i niezawodności. Milionom ludzi oddaje on codziennie liczne usługi i jest dla nich niezastąpionym towarzyszem. 

Wielkimi fanami scyzoryków VICTORINOX są prezydenci USA począwszy od Lyndona B. Johnsona. Zamawiają oni u producenta specjalne modele z inkrustowanym własnym podpisem na oprawie, a następnie wręczają je swoim gościom w Białym Domu. 
NASA stosuje Szwajcarskie Noże Oficerskie jako niezbędne wyposażenie astronautów w czasie podróży kosmicznych. Niemal stale używa scyzoryka VICTORINOX Richard Dean Andreson, bardziej znany jako MacGyver. O najprzeróżniejszych użyciach scyzoryków VICTORINOX w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach opowiadają liczne historie nadsyłane przez użytkowników z całego świata. Najbardziej aktualna jest historia opowiedziana przez amerykańskiego pilota zestrzelonego nad Serbią, któremu udało się przeżyć między innymi dzięki posiadaniu Szwajcarskiego Noża Oficerskiego. 

OPIS PRODUKCJI 

Firma VICTORINOX rozumie pojęcie "Swiss Made" bardzo dosłownie: wszystkie z 450 czynności przy produkcji scyzoryka "Swiss Champ" są wykonywane w Szwajcarii. Także znaczna część maszyn i wszystkie narzędzia są produkowane samodzielnie przez VICTORINOX. 
Najważniejszym problemem technicznym przy konstrukcji scyzoryka VICTORINOX jest wielokrotne wykorzystanie każdej ze sprężyn. Dopiero umieszczenie sześciu narzędzi na jedynie 2 sprężynach umożliwiło nadanie "Szwajcarskiemu Nożowi Oficerskiemu" właściwej, lekkiej i eleganckiej formy. 
Do produkcji ostrzy stosowana jest specjalna stal nierdzewna, chromowo-molibdenowa. Ma ona twardość RC 56 (RC = Rockwel C, jednostka twardości). Piłki do drewna, nożyczki i pilniczki do paznokci mają twardość RC 53, śrubokręty, otwieracze do puszek i szydła - RC 52, a korkociągi i sprężyny RC 49. Piłki do metalu i pilniki są utwardzane chromem i dlatego mogą ciąć i piłować stal i żelazo. Okładki wewnętrzne i przekładki są produkowane od 1951 r. z aluminium. Wynikiem tego jest znaczne obniżenie wagi scyzoryków. Nity i rozetki produkowane są z mosiądzu, a oprawy zewnętrzne z tworzywa celidorowego.
Końcową kontrolę jakości prowadzi każdego dnia 90 pracowników, a więc 10 procent całej załogi. Dzięk temu GWARANCJA FIRMY VICTORINOX JEST NIEOGRANICZONA W CZASIE 

TYLKO NAPIS "VICTORINOX" NA OSTRZU NOŻA JEST GWARANCJĄ POSIADANIA ORYGINAŁU
Dane techniczne
Waga155 g
Cechy dodatkowebrak
NożyczkiTak
PilnikTak
KorkociągTak
Długość złożonego91 mm
Długość gł.ostrza70 mm
Blokada gł.ostrzaNie
Stal ostrzanierdzewna
Materiał okładzin rękojeścicelidor
Kolor okładzin rękojeściOdcienie czerwieni
Ilość narzędzi24
Piła do drewnaTak
Victorinox
Blokowane ostrze Nie
Główne cechy Dłuto, Kombinerki, 24 funkcje
Materiał obudowy ABS / Celidor
Narzędzia Dłuto 4 mm, przyrząd do czyszczenia paznokci, zaciskacz do drutu, wire cutters, kombinerki, śrubokręt 2 mm, pilnik do metalu, piła do metalu, piła do drewna, nożyczki, śrubokręt 6 mm, hak wielofunkcyjny, kółeczko na klucze, wykałaczka, śrubokręt 3 mm, przyrząd do zdejmowania izolacji, otwieracz do kapsli, Pilniczek do paznokci, Otwieracz do puszek, Pęseta, Rozwiertak, szpikulec i szydło, Ostrze, małe, Ostrze, duże
Otwierane jedną ręką ostrze Nie
Rozmiar scyzoryka 91 mm
Waga netto 155 g

Napisz recenzję

Ważne: Nie używaj znaczników HTML!
    Słabe           Bardzo dobre
Powiązane produkty
HEBITO © 2020