SATAKE Megumi Nóż Bunka Santoku 17 cm 805-834

Producent: SATAKE
Kod produktu: 805-834
Dostępność: Zapytaj o czas dostawy
119,00 zł
Netto: 96,75 zł
-+
 

Zadaj pytanie o produkt

SATAKE Megumi Nóż kuchenny Santoku Bunka 17 cm 805-834

Wszechstronny japoński nóż kuchenny, przeznaczony do krojenia warzyw, owoców, mięsa i ryb. Szeroka klinga ułatwia przenoszenie pokrojonych produktów do salaterki lub na patelnię i przydaje się też do rozgniatania czosnku. Wysoko umieszczona rękojeść zapobiega uderzaniu kłykciami o deskę. Dzięki sporym gabarytom nóż doskonale się nadaje do krojenia dużych owoców i warzyw, takich jak arbuz, cukinia czy kapusta.

Specyfikacja

 • Ostrze - stal 420J2
 • Rękojeść - drewno magnoliowe pierścień z tworzywa
 • Twardość - 56 HRC +/- 1
 • Długość całkowita - 29,7 cm
 • Długość ostrza - 17 cm
 • Szerokość klingi - 4,9 cm
 • Grubość klingi - 1,5 mm
 • Sposób ostrzenia - szlif dwustronny symetryczny
 • Waga - ok. 117 g

Noże Satake Megumi Classic to znakomite wprowadzenie do świata tradycyjnych noży japońskich. Solidne klingi wykonano z wysokowęglowej stali nierdzewnej 420J2, która jest wyjątkowo odporna na korozję i łatwa w ostrzeniu. Klasyczne, okrągłe rękojeści z naturalnego drewna wzmocniono pierścieniem z wytrzymałego tworzywa, który skutecznie zapobiega wysunięciu się klingi. Noże z tej serii świetnie się sprawdzają jako pierwszy krok na drodze do poznawania tajników japońskiej kuchni.

Marka SATAKE

„Rozwój produktów i usług, jakie świadczymy był, jest i zawsze będzie naszym priorytetem, a efekt finalny ma być najwyższej jakości i w rozsądnej cenie”.

Satake Cutlery MFG Co, . Ltd. Została założona w lutym 1947 roku przez Yasuyoshi Satake oraz jego ojca Yoshiro Satake w Seki (Japonia) gdzie do dzisiaj produkowane są wszystkie noże tej marki.

Miasto Seki (Seki-shi) jest znanym na całym świecie zagłębiem kowalstwa, w którym produkowane są jedne z najlepszych noży i mieczy w Japonii.

Z dumą wykonujemy swoją pracę, kontynuując dzieło naszych przodków. Nasze noże do dzisiaj są produkowane tradycyjnymi metodami a większość procesu produkcji oraz ostrzenie wykonywane jest ręcznie przez naszych pracowników.

Marka Satake to doskonałej jakości klingi w rozsądnej cenie.

Stal 420J2

Stal 420J2należy do grupy stali nierdzewnych, dzięki czemu jest bardzo dobrym wyborem na nóż używany w kuchni. Dzięki swojej obojętności chemicznej dużo trudniej patynuje i rdzewieje,nie wymagają takiej uwagiw kwestii konserwacji jak stale węglowe.Stal jest mniej podatna na wykruszeniai można szybko przywrócić jej ostrość na ostrzałce kółkowej – jest to duża zaleta dla osób które nie potrafią ostrzyć na kamieniach wodnych.Stal stosuje sięczasem również jako zewnętrzne warstwy z rdzeniem ze stali węglowej – to połączenie dużo lepszej agresji cięcia na krawędzi i odporności na rdzę.

Skład stali:

 • Węgiel:0,13-0,36%
 • Chrom:12-15%
 • Nikiel:1%
 • Mangan:1%
 • Krzem:1%
 • Fosfor:0,04%
 • Siarka:0,03%

Konserwacja noży kuchennych

Noże kuchenne ze stali nierdzewnej są łatwiejsze w pielęgnacji w porównaniu do noży ze stali rdzewnej (węglowej). W składzie chemicznym, oprócz żelaza i węgla, występują również inne pierwiastki (np. Chrom), które są bardziej odporne na korozję i ścieranie. Należy jednak pamiętać, że żaden nóż nie jest w 100% nierdzewny, dlatego nie należy zupełnie ich zaniedbywać.

Po skończonej czynności należy je umyć, a następnie wytrzeć do sucha. Przechowując noże ze stali nierdzewnej w bloku, należy pamiętać, aby wcześniej dokładnie je wysuszyć, ponieważ zamknięta konstrukcja bloku nie służy dobrej wentylacji noży. W najgorszym wypadku doprowadzi to do pojawienia się rdzy na ostrzu.

Długo nieużywane noże kuchenne możemy nasmarować olejkiem kameliowym, dzięki czemu nasz nóż będzie zawsze w dobrej kondycji.

Niedopuszczalne jest mycie noży w zmywarce. Środki chemiczne używane w zmywarkach mogą doprowadzić do przebarwienia na ostrzu, uszkodzić trwale rękojeść bądź samą klingę. Wysoka temperatura może doprowadzić do rozhartowanie krawędzi tnącej, dlatego nie należy mieszkać gotujących się wyrobów kuchennych.

Informacje podstawowe
Długość ostrza [cm] 17
Rodzaj ostrza proste
Typ / Rodzaj Santoku
Materiał stal, drewno
Informacje dodatkowe
Kraj pochodzenia / produkcji Japonia
Gwarancja
Gwarancja 24 miesiące
Rodzaj gwarancji Producenta

Napisz recenzję

Ważne: Nie używaj znaczników HTML!
    Słabe           Bardzo dobre
HEBITO © 2024