SATAKE Sword Smith Japoński Nóż Santoku 17 cm 803-229

Producent: SATAKE
Kod produktu: 803-229
Dostępność: Dostępny
Czas dostawy: Wysyłka w 24 godziny
136,99 zł
Netto: 111,37 zł
-+
 

Zadaj pytanie o produkt

SATAKE Sword Smith Nóż kuchenny Santoku 17 cm 803-229

Wszechstronny japoński nóż kuchenny, przeznaczony do krojenia warzyw, owoców, mięsa i ryb. Szeroka klinga ułatwia przenoszenie pokrojonych produktów do salaterki lub na patelnię i przydaje się też do rozgniatania czosnku. Wysoko umieszczona rękojeść zapobiega uderzaniu kłykciami o deskę. Dzięki sporym gabarytom nóż doskonale się nadaje do krojenia dużych owoców i warzyw, takich jak arbuz, cukinia czy kapusta.

Dane techniczne:

 • Ostrze - stal molibdenowo wanadowa
 • Rękojeść - polipropylen
 • Twardość - 56 HRC +/- 1
 • Długość całkowita - 29,0 cm
 • Długość ostrza - 17 cm
 • Szerokość klingi - 4,2 cm
 • Grubość klingi - 1,7 mm
 • Sposób ostrzenia - dwustronny
 • Waga - ok. 103 g

Marka SATAKE

„Rozwój produktów i usług, jakie świadczymy był, jest i zawsze będzie naszym priorytetem, a efekt finalny ma być najwyższej jakości i w rozsądnej cenie”.

Satake Cutlery MFG Co, . Ltd. Została założona w lutym 1947 roku przez Yasuyoshi Satake oraz jego ojca Yoshiro Satake w Seki (Japonia) gdzie do dzisiaj produkowane są wszystkie noże tej marki.

Miasto Seki (Seki-shi) jest znanym na całym świecie zagłębiem kowalstwa, w którym produkowane są jedne z najlepszych noży i mieczy w Japonii.

Z dumą wykonujemy swoją pracę, kontynuując dzieło naszych przodków. Nasze noże do dzisiaj są produkowane tradycyjnymi metodami a większość procesu produkcji oraz ostrzenie wykonywane jest ręcznie przez naszych pracowników.

Marka Satake to doskonałej jakości klingi w rozsądnej cenie.

Stal wanadowo-molibdenowa

Stal wanadowo-molibdenowa lub chromowo-wanadowo-molibdenowa (nazwy występujące zwykle zamiennie). Prosta stal nierdzewna z zawartością w.w. pierwiastków w swoim składzie chemicznym (zwykle producenci nie podają procentowej zawartości tych pierwiastków). Prosta w ostrzeniu nawet bez specjalnych systemów ostrzących. Bardzo odporna na rdze i elastyczna. Trochę krótsze trzymanie ostrości kompensuje duża odporność na wykruszenia i naprężenia boczne. Nie wymaga zbyt wiele uwagi przy konserwacji. Zwykle jest hartowana w niższych granicach skali HRC (56-58).

Skład stali:

 • Węgiel: 0,74%,
 • Chrom: 13,45%,
 • Molibden: 0,18%,
 • Wanad: 0,12%

Konserwacja noży kuchennych

Noże kuchenne ze stali nierdzewnej są mniej wymagające w kwestii dbania o nie. W składzie zawierają chrom i inne pierwiastki, dzięki którym są bardziej odporne na środowisko zewnętrzne niż noże ze stali rdzewnych (węglowych). Jednak nie należy ich zaniedbywać zupełnie. Po użyciu należy je umyć i najlepiej wytrzeć do sucha lub pozostawić do wyschnięcia na ociekaczu, lub listwie magnetycznej. Jeśli trzymamy noże w bloku to najlepiej wkładać je tam, kiedy już są suche. Jeśli zostawiamy nóż na dłużej bez używania, nie zaszkodzi mu nasmarowanie go jakimś olejem jadalnym (unikajmy tylko tych szybko jełczejących jak olej lniany). Mimo że stal określona jest jako nierdzewna w nie sprzyjających okolicznościach może pokryć się patyną, jeśli nie będziemy o nóż dbali.

Całkowicie niedopuszczalne jest mycie noży w zmywarce. Bardzo ostre środki chemiczne używane w zmywarkach mogą powodować przebarwienia na ostrzu, uszkodzić trwale rękojeści lub ich powłoki a wysoka temperatura może spowodować odpuszczenie (rozhartowanie) krawędzi tnącej. Z tego samego powodu nie powinniśmy używać noża do mieszania czy sprawdzania twardości warzyw, czy mięsa w gotującym się bulionie.

Informacje podstawowe
Długość ostrza [cm] 17
Rodzaj ostrza proste
Typ / Rodzaj Santoku
Materiał stal, tworzywo sztuczne
Informacje dodatkowe
Kraj pochodzenia / produkcji Japonia
Gwarancja
Gwarancja 24 miesiące
Rodzaj gwarancji Producenta

Napisz recenzję

Ważne: Nie używaj znaczników HTML!
    Słabe           Bardzo dobre
HEBITO © 2024